Skip navigation

שלום לכולם,

כחלק מפרויקט חדש "קואופרטיב בלוגי אנימה בישראל" אני רוצה לכתוב על השנה שהייתה לי בהקשר של אנימה מנגה והמסביב. שזה הנושא החודשי של הפרויקט (“סיכום השנה (2013) בתחום האנימה המנגה וכל השאר, והציפיות שלכם לשנה הבאה.”), בין היתר בגלל שלא כתבתי פה בשנה האחרונה.

בשנה האחרונה קרו הרבה דברים, המשכתי לשנה שניה בתואר למדעי המחשב, הייתי ביפן, וגם יצא לי לראות אנימה ולקרוא קצת מנגה.

אז מה קרה השנה?

נתחיל בסדר כרונולוגי, בספטמבר הקודם יצאתי לטיול ביפן, לבד. היה טיול ממש כיף ויצא לי להגיע לטוקיו, אוסקה וקיוטומבחינה תיירותית, אני חושב שקיוטו הייתה המעניינת ביותר. היו בה מקדשים ומקומות תיירות אחרים שלא יצא לי להיתקל בכמותם באוסקה או טוקיו. גם האווירה הייתה שם מאוד מעניינת ויצא לי יותר ללכת שם ברגל aimlessly. אבל עדיין, המנה העיקרית בכל הטיול הזה הייתה טוקיו ובמיוחד אקיהבארה הצבעונית. יצא לי לחזור לאקיהבארה מספר גדול של פעמים ופשוט לבקר בחנויות ולראות כל מני דברים שקשורים לאנימה ומנגה: בלו-ריי/דיווידי, מוזיקה, מנגות, פיגרים, פוסטרים ועוד ועוד. אין כמו להכנס לחנות, לשמוע מוזיקה שאתה אוהב, לראות את הסדרה שאתה אוהב על המסך או פריוויוים של סדרות שעתידות לצאת בעונה הקרובה ולהסתכל על כל מני מרצ'נדייס של סדרות שאתה אוהב (וגם לא). ועדיין, ללכת לטייל באקיהבארה ללא מטרה מסויימת מספר רב של פעמים עדיין יכול להיות רפטטיבי מדי. כאשר הלכתי עם מטרה לחפש פיגרים ספציפיים, מנגות וכו', היה הרבה יותר מעניין.

תמונה של אקיהבארה

אקיהבארה

על יפן אני יכול לדבר עוד הרבה, אבל אני לא אעשה את זה, לפחות לא הפעם. במקום זאת אדבר על הסדרות שראיתי השנה (או לפחות על חלקן) ועל דברים נוספים שאני מצפה להם בשנה הקרובה.

אז מה יצא לי לראות (עד הסוףהשנה?

יורו יורי, קוקורו קונקט, סימפוגירטארי טארי, קוטואורה-סאן, קיי-און, פסיכופס, רובוטיקס;נוטס, גינגה אה קיקאוף, המהמר האגדי טצויה, צ'יהאיהפורו 2, גנשיקן, האטאראקו מאהו סאמה, קירה קירה ההופעהליטל וויץ' אקדמיה, זמן חוה, ילדי הזאב אמה ויוקי.

הרוב היה מאוד מוצלח, יורו יורי (שתי העונות) עשויות ממש בטוב טעם, הסדרה יושבת על בסיס חזק מאוד של דמויות מאוד יציבות, מגוונות, אמינות ועקביות ועדיין מצליחה בכל פרק להציג דברים חדשים ככה שהיא בכלל לא הייתה רפטטיבית ומאוד נחמדה. קוקורו קונקט התחילה נורא מוצלח אבל מתישהו הם התחילו ללעוס את כל הקטעים עם טאיצ'י יותר מדי, לא יודע למה הקלנגר הזה הפך פתאום לדמות הראשית, חבל. ועוד יותר חבל שהחליטו להוציא את ה"סוף" של הסדרה כ OVA. זה ממש טריק לא יפה לדעתי.

טארי טארי הייתה סדרה ממש טובה. היא לא עשתה יותר מדי, אבל מה שהיא עשתה היא עשתה ממש טוב. הדמויות היו בנויות ממש טוב והאינטראקציה ביניהן הייתה מאוד אמינה ומעניינת, ממש השקיעו על הפרטים הקטנים וזה היה מאוד מוצלח בעיני, בהחלט אחת הסדרות שאני יותר אוהב.

תמונה של טארי טארי

טארי טארי

פסיכופס – יותר מדי חורי עלילה וחוסר הגיון בבניית העולם, חבל.

רובוטיקס;נוטס – דווקא סדרה שחיכיתי לה וראיתי כמה טיזרים שלה ביפן אבל היא יצאה אחת הגרועות שראיתי. אין לי מושג מה הם חשבו לעצמם. אני מאוד שמח שכשהייתה לי את ההזדמנות לקנות את הויז'ואל נובל ביפן לא עשיתי זאת.

האטאראקו מאו סאמה – ארבעה פרקים מעולים ומאז התדרדרות. חבל.

קיי-און וקוטואורה סאן – היה טוב וטוב שהיה.

את המנגה של גנשיקן קראתי בעבר ולקראת תחילתה של גנשיקן נידאימה ראיתי את האנימה והיה סבבה. חבל אבל שהיא לא יצירה שלמה. גנשיקן נידאימה יצאה סדרה ממש לא לטעמי שבאמת אין לי מושג למה אני רואה אותה שבוע אחרי שבוע. הייתי מעדיף שישלימו את החלקים החסרים בגנשיקן המקורית מאשר שיעשו את נידאימה, אבל זה לא בשליטתי.

אני חושב שאני אעצור כאן. היו דברים נוספים שראיתי השונה והדרפתי כמו כפית הכסף שהיה מגורבב (למרות שדיי ציפיתי לזה! ראיתי קאבר של המנגה של זה ביפן וזה היה משהו כמו "יווו פרות, צריך לקרוא.” אז חבל), לאב לאב שפשוט לא עשה לי את זה, קינירו מוסאיק (כנ"ל) ובטח עוד כמה וכמה.

ומה אני רואה עכשיו?

אחים בחלל: ראיתי עד פרק 60 במרתון והיה מעולה. מאז התחילו קצת גרבובים, פרקים יוצאים פעם בשבועיים, התחילו לקצר את תוכן הפרקים לטובת תקצירי העלילה עד כה והחרטוט הלא מזוהה הזה של "היביטו" השפן (יאי!) לא מעניין לחלוטין. מה נסגר? הסדרה הזאת מתאימה יותר למרתון בעיניי. אני עדיין מתלבט אם להפסיק לראות בינתיים ולמרתן עוד חודשיים אבל כנראה שזה לא יקרה כי אני סקרן מדי.

פרי: או "דרור" בתרגום עברי חופשי. סדרה ממש כיפית בעיניי, אני נהנה.

סטלה ג'אקוין חרטא בשלישית בו: לא ברור לי בכלל מה הולך שם והילדה הראשית צריכה אשפוז.

שינגקי נו קיוג'ין: בזבוז זמן שאני לא בטוח למה אני ממשיך, אבל אני ממשיך.

סימפוגיר ג'י: על הפרצוף. הרבה פחות טוב מהעונה הראשונה שדווקא הייתה מוצלחת ואנדרייטד וחבל.

שירוקומה קפה: לא ראיתי הרבה זמן אבל ממש נהנתי מזה בזמנו, אני תקוע בפרק 33 כי זה נעשה לי מעט רפטטיבי מדי. אני מקווה לחזור לזה בקרוב.

סייריי נו מוריביטו: אני בערך באמצע הסדרה והיא ממש טובה עד עכשיו. יופי!

בנוסף יצא לי לקרוא את המנגה אונאני מאסטר קורוסאווה שהייתה ממש טובה וקשה לי קצת להסביר את הדבר שהכי אהבתי בה, אולי זה לא מתאים לי לפורמט של בלוג. בקיצור, ממליץ לקרוא אותה.

ועכשיו לחלק השני של הנושא (שיהיה קצת קצר אולי), מה הייתי רוצה לראות השנה או למה אני מצפה?

אז סדרות שכבר יצאו והייתי רוצה לראות (או לפחות לנסות) בשנה הקרובה:

האיבאנה רנמיי: אני דוחה את זה יותר מדי זמן

דורארארה: צריך להמשיך

הידאמארי סקץ'

היגוראשי קאי: כנ"ל

טקון קינקרייט: אפילו יש לי דיוידי עם תרגום בעברית

צוריטאמה: לסיים

ובטח עוד דבר או שניים שאני לא חושב עליהם כרגע.

מהעונות הקרובות אנימה מחכה לספיישל פוקימון המקור, בתור אחד ששיחק ברוב המשחקים אני מאוד מחכה לזה ודאיה נו אייס שבתור חובב בייסבול אני מאוד מחכה גם לה. למרות שאין לי יותר מדי דברים שאני מחכה להם (או שאולי לא חיפשתי מספיק) יש לי הרגשה שתהיה שנה טובה :)

דבר נוסף שאולי חשבתי לעשות השנה זה לפתח משחק דוג'ין לסדרת אנימה כלשהי (משחק מכות, ארפיג'י או משהו כזה). אבל עדיין אין לי רעיון קונקרטי לסדרה או גרפיקאי שיכול לעזור לי בעניין. אם יש לכם רעיון או שאתם רוצים להציע את עצמכם, לכו על זה בתגובות :)

זה הכל להיום. יצא פוסט דיי ארוך אחרי הכל ואם קראתם עד כאן, כל הכבוד. אני מקווה שבאמת הפרויקט "קואופרטיב האנימה" יצליח ואני אשתדל לכתוב פוסט בבלוג בכל חודש על הנושא החודשי. מה שבטוח זה שאני אקרא כל פוסט על הנושא החודשי שיצא ואשמח לקרוא גם את שלכם! אז אני מקווה שתהיה לנו שנה טובה ומוצלחת.

4 Comments

  • Bakeneko
  • Posted 13 בספטמבר 2013 at 16:26
  • Permalink

  שירוקומה קפה. 3> זה ממש חסר אחרי שזה נגמר.
  ונראה שהרבה אוהבים טארי טארי. אני שוקל לצפות בזה למרות שלא אהבתי את הפרק הראשון.

  ח"ח על הפוסט.

  • supika
  • Posted 14 בספטמבר 2013 at 19:44
  • Permalink

  לאהוב את טארי טארי או לא זה עניין אישי לדעתי. אם לא אהבת, אולי גם לא תאהב. בעיני זו אחת הסדרות שיותר אהבתי.

  תודה על הח"ח :)

  • שוקי
  • Posted 29 בספטמבר 2013 at 12:51
  • Permalink

  יצא לך להיות במשחקי בייסבול ביפן? שמעתי האווירה מעולה, ביחוד במשחקים של הטייגרס.

  • supika
  • Posted 29 בספטמבר 2013 at 22:25
  • Permalink

  הייתי במשחק של הליונז נגד הבפאלוז בסייבו דום בסאיטאמה. היה מאוד כיף והמשחק היה ממש טוב. לצערי עשיתי טעות וקניתי כרטיסים ליד בסיס ראשון כשכל ההמולה הייתה בבסיס שלישי. לא נורא.

  תמונה משם:
  https://lh3.googleusercontent.com/-HIQISzxG8kE/UFID_uyWQlI/AAAAAAAAArw/tU0Kd4Kcv1c/s640/SANY0030.JPG


2 Trackbacks/Pingbacks

 1. […] ספיקר. »  השנה שהייתה: קואופרטיב האנימה – נושא ראשון […]

 2. […] ספיקר. » השנה שהייתה: קואופרטיב האנימה – נושא ראשון […]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים


*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>