Skip navigation

הנושא הרבעוני של הקבא"ב הוא 'קצת על הכותבים' ולי, בתור אדם שלא כל כך אוהב לדבר על עצמו, לא קל במיוחד לכתוב פוסט לנושא הזה. אבל בכל זאת אנסה ספר קצת על עצמי ועל מה אני אוהב בתחום.

היסטוריה

כפי שסיפרתי בפוסט הקודם, אני צופה באנימה באיזור העשר שנים. האנימה הראשונה שראיתי דרך האינטרנט הייתה 'רורוני קנשין' אותה בחרתי בקפידה מתוך רשימת סיקורים באתר אנימס עליו השלום. הכנס הראשון אליו הלכתי היה אנימה-קון הראשון ומאז הלכתי לעוד כמה וכמה כנסים, התנדבתי בכמה והרצאתי באחד <קישורית>.
אני דיי אוהב את הרעיון של כנסים. כנסים בגדול מאפשרים לנו להנות עם חברים מדברים שקשורים לתחומי עניין שאין להם מקום משלהם בחוץ, לקבל העשרה כלשהי ביחס לתחום שיכול להיות שלא היינו מכירים אחרת, בטח שלא בכזאת קלות, ולהכיר אנשים שיש להם עניין באותם תחומי עניין כמוך. למרות שלאחרונה לא הרגשתי שאני רוצה כל כך ללכת לכנסים ושאני לא מקבל את מה שהייתי רוצה לקבל מכנס, אני אוהב את הרעיון והייתי רוצה ללכת לאיזה כנס שיגרום לי לרצות ללכת אליו.

שגעונות וטעם אישי

האמת היא שאני לא צופה באנימה יותר מדי, בדרך כלל בכמה בודדות בעונה. לרוב יוצא שאני מסנן את הסדרות שאני רוצה לראות לפי התמונה במאל או אנידב, אם היא נראת לי מעניינת או לא. בחלק מהסדרות שלא עברו את הסינון הראשוני הזה אני צופה לאחר קבלת המלצות מאנשים מסוימים, וגם אז לא בטוח שאראה אותן. במיוחד קשה לי להמשיך לצפות בסדרה, מצויינת ככל שתהיה, אם היא לא מושכת אותי לצפות בה. ובמקרה והיא כן מעניינת אותי אני אשתדל להימנע מספויילרים הכי קטנים עליה: אשתדל לראות אותה מוקדם, לא אכנס לדיונים שמדברים עליה וכו'. אני מאוד רוצה לתת ליוצרים להראות לי את הסדרה בדיוק כמו שהם רוצים, בלי שאתערב באמצע ובלי שאדע דברים שאני לא צריך לדעת וכך לקבל את האימפקט שהם רצו להעביר לי.

השפעה

אם הייתי אומר שאני לא בנאדם מושפע, הייתי משקר. לאורך השנים יצא שעשיתי המון דברים בהשפעת אנימה ומנגה. יצא לי להכיר ולשחק במשחקים שונים שלא הייתי מגלה אילולא הייתי רואה סדרת אנימה עליהם (גו, בייסבול, מאג'ונג ועוד), רציתי לפתח ויז'ואל נובלז <קישורית לדוגמא> אחרי שראיתי 'ברוכים הבאים לNHK' ולפתח משחקי מחשב בכלל אחרי ששיחקתי בפיניקס רייט. חזרתי לנגן אחרי תקופת יובש אחרי שראיתי 'BECK' ועוד. בכלל, אחד הדברים שאני אוהב במיוחד באנימה ומנגה, זה שאפשר לקחת כל קונספט מעניין ולגרום לו לעבוד ולגרום לאנשים אחרים להתעניין בו, אם זה משחקי קלפים, ערבוב משקאות, הכנת לחם, למידה או שייט גונדולות, לאנימה ומנגה יש כוח שלא ראיתי במדיומים אחרים והם לא פוחדים להשתמש בו, ולכן אני מאוד נהנה ומחכה לסדרות חדשות, לראות אילו דברים חדשים אכיר ומה אלמד.

פילוסופיה בגרוש ואהבה לתחום

אבל אני חושב שהסיבה העיקרית שבגללה אני מתחבר יותר לאנימה מאשר לסדרות מערביות היא שבאנימה (שאני רואה, לכל הפחות) מראים הרבה יותר את הצדדים הטובים שבבני אדם בעוד שברוב הסדרות המערביות שיצא לי לראות הראו יותר את הצדדים ה"רעים" בבני אדם: משום מה מרגישים היוצרים של הסדרות המערביות שיצא לי לצפות בהן (במיוחד לאחרונה) שהם חייבים לדחוף לי סקס לא קשור, סקסיזם בכלל, שמוקיות ועוד ועוד, כדי לתת תחושה של "בגרות". (תראו איזה בוגרת הסדרה! יש שם סקס ודברים "אמיתיים"). לא תודה, אני מעדיף להישאר בעולם הדמיוני של סדרות כמו הידמארי סקץ', אריה, ברטנדר ועוד ועוד ועוד שלא גורמים לי לאבד תקווה במין האנושי.

בגלל שאלו מדיה כל כך מיוחדות הייתי רוצה להכיר יותר אנשים שחושבים כמוני בנושא, שנהנים להיחשף לדברים חדשים שכנראה לא היו מכירים בדרך אחרת, שמעדיפים את הצד הטוב באנושות על הצד הרע. ובגלל זה כנראה, אפילו שאני מרגיש מנותק כמעט ולחלוטין מהקהילה הישראלית אני בכל זאת מחפש איפה אני יכול לתרום.

חומריות


מבחינת מרצ'נדייס אין לי יותר מדי: כמה מנגות באנגלית שאני כבר לא קורא, כמה מנגות ביפנית שעוד לא הספקתי לקרוא, שני פוסטרים שטרם תליתי, OST אחד, כמה אלבומים של להקות יפניות, בלו ריי אחד, שני דיוידיים וכמה פיגרים. אוקיי, אולי יש לי קצת יותר מדי, אבל לא נורא.

 

סוף דבר

נגמרו לי הרעיונות על מה לכתוב, אז אני אסיים כאן. אני מקווה שלא חפרתי יותר מדי ואני מתנצל שדיברתי דיי בכלליות ולא יותר מדי על עצמי למרות הנושא. אני מקווה שבכל זאת תחליטו לכתוב לנושא הזה בקבא"ב, ואם זה יגיע אלי, אני מבטיח לקרוא.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים


*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>